ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

عوام فریبی امریکا در زمینه خروج از افغانستان

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Admin


Admin
علیرضا صادقی/
 
عوام فریبی مقامات غربی در خصوص افغانستان همچنان ادامه دارد. این عوام فریبی تحت تاثیر عوامل مختلف تقویت شده است. هر اندازه به سال ۲۰۱۴ یعنی زمان خروج نیروهای اشغالگر از افغانستان نزدیک تر می شویم، شاهد اتخاذ مواضع دوپهلو از سوی مقامات غربی هستیم. این مواضع قبلا نیز از سوی فرماندهان ایالات متحده آمریکا و ناتو اتخاذ شده است با این حال طی ماه‌های آتی بیشتر شاهد اتخاذ مواضعی از این دست خواهیم بود.
باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در جریان سخنرانی اخیر خود توانست استیصال واشنگتن از شکست در افغانستان را لاپوشانی کند. این در حالی‌است که مقامات آمریکایی اعم از دموکرات و جمهوریخواه همواره سعی کرده اند از شکست‌های متعدد خود در شبه قاره هند( افغانستان و پاکستان) سخنی به میان نیاورند. استیصال ایالات متحده آمریکا در افغانستان به اندازه ای است که حتی خبره ترین استراتژیست‌های سیاست خارجی این کشور مانند برژینسکی نیز با تاکید از آن باد کرده اند. در دور اول ریاست جمهوری اوباما شاهد ادامه استراتژیها و حتی تاکتیکهای بوش پسر در افغانستان بودیم. حتی اوباما در تصمیمی کاملا نسنجیده دستور اعزام هزاران نیروی جدید به افغانستان را صادر کرد. با این وجود در نهایت شاهد بودیم که دامنه شکست ایالات متحده در این میدان گسترده تر شده است. هم اکنون ایالات متحده آمریکا در پی خروج کم هزینه و آبرومندانه از افغانستان است.ادامه…..
فرمانده نیروهای خارجی افغانستان ضمن مخالفت با خروج کامل نظامیان خارجی از این کشور اظهار داشت که تحقق این امر می‌تواند به مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان آسیب برساند.
«جوزف دانفورد» فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان ضمن مخالفت با «گزینه صفر»، بیان داشت که خروج کامل نظامیان خارجی از افغانستان به دستاوردهای آمریکا در افغانستان آسیب وارد می‌کند.این مقام نظامی آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود بیان داشت که حتی بحث در مورد خروج کامل نظامیان خارجی از افغانستان، به مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان آسیب می‌رساند. دو روز پیش «جان آلن» فرمانده سابق نیروهای خارجی در افغانستان نیز ضمن هشدار نسبت به خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان اظهار داشته است که عملی شدن این طرح، تبعات منفی در پی خواهد داشت.
در این میان مقامات دولتی و پارلمانی افغانستان نباید در برابر نقشه های خطرناک غرب در کشورشان سکوت کنند و حتی باید در برابر اندک کسانی که موافق حضور بلند مدت غرب در کشورشان هستند موضع گیری کنند.جنایتکاران جنگ افغانستان در تلاش هستند تا برای خود مصونیت قضائی قائل شده و مانع از افشای حقایق مربوط به جنگ افغانستان شوند.این در حالی‌است که نیروهای اشغالگر ناتو بدترین جنایات را در افغانستان مرتکب شده اند .حامد کرزای رئیس جمهور افغانستان در خصوص مشکلات احتمالی پیش رو در ارتباط با مسئله حساس مصونیت نظامیان آمریکایی یا نیروهای ناتو مستقر در افغانستان از پیگرد قضائی پس از سال دو هزار و چهارده هشدار داده است.قرار است بیش از صد هزار نیروی ناتو تحت رهبری آمریکا در پایان سال دو هزار و چهارده به عملیات رزمی خود در افغانستان پایان دهند ولی انتظار می رود هزاران نظامی به منظور آموزش و کمک به نیروهای افغان در این کشور باقی بمانند.
«جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید نیز اخیرا اعلام کرده است که تاکنون در خصوص خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان تصمیم گرفته نشده است.بر اساس اظهارات کارنی،طرح خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان، پس از مذاکره با دولت افغانستان نهایی خواهد شد.
 

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد