ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

كرزي: غرب مسئول تقويت طالبان در افغانستان است

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 كرزي: غرب مسئول تقويت طالبان در افغانستان است في الثلاثاء فبراير 10, 2009 10:43 pm

Admin


Admin
كرزي: غرب مسئول تقويت طالبان در افغانستان است

حامد كرزي، غرب را مقصر و مسوول تقويت طالبان دانست.
به گزارش ايسنا، حامد كرزاي رئيس جمهور افغانستان، با انتقاد شديد از غرب اظهار داشت، غرب مسئول اصلي تقويت طالبان در كشورش است.
حامد كرزاي كه در گفت‌وگو با پايگاه اينترنتي روزنامه‌ آلماني زود دويچه سخن مي‌گفت، هشدار داد: اقدام نظامي آگاهانه و تعمدي آمريكا به تدريج موجب ضعيف شدن دولت قانوني افغانستان و دولت فعلي اين كشور شده و اين روند نيز همچنان ادامه خواهد يافت.
كرزاي خطاب به دولت جديد آمريكا گفت: قرباني كردن غير نظاميان را متوقف كنيد، دستگيري، بازجويي و جستجوي خانه به خانه را متوقف كنيد.
وي اظهار داشت: بايد استراتژي‌اي اتخاذ شود كه هدف آن تحقق صلح و ثبات در افغانستان باشد.
كرزاي ضمن انتقاد از عملكرد نيروهاي غربي حاضر در كشورش گفت: بعد از آن كه طالبان طي هفت سال گذشته سرنگون شدند نيروهاي بين‌المللي نتوانستند به درستي از نقاط مرزي‌اي كه پناهگاه طالبان است حفاظت كنند و در جلوگيري از بازگشت طالبان موفق عمل نكرده‌اند.
رئيس جمهور افغانستان گفت: نيروهاي بين‌المللي بايد قبل از هر جاي ديگر در جنوب افغانستان مستقر شوند. طالبان در افغانستان به تجديد سامان‌دهي خود مشغول است و حمله و نفوذ دوباره‌ي خود به خاك افغانستان از پاكستان را آغاز كرده‌ است.
كرزاي ضمن قبول اشتباهات خود براي مثال در مبارزه با ارتشاء تاكيد كرد، براي مذاكره با آن دسته از اعضاي طالبان كه عضو شبكه‌ي القاعده نيستند، آمادگي دارد.
كرزاي همچنين با اظهار اين مطلب كه آلمان بزرگترين دوست افغانستان است، گفت: از حضور نيروهاي آلماني در افغانستان متشكرم؛ اما خواهان اعزام نيروهاي بيشتر از سوي اين كشور به افغانستان نيستم.
كرزاي افزود: با اين حال اگر دولت آلمان از طرف خودش، تصميم‌گيري كرده و مايل است كه كارهايي را براي افغانستان و بهبود شرايط در اين كشور انجام دهد ما از اين كشور قدرداني مي‌كنيم.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد