ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

خلیلزاد بار ديگر به افغانستان رييس جمهور صادر ميکند

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Admin


Admin
امريکا با استفاده از نفوذ زلماي خليل زاد ، تلاش مي کند تا رئيس جمهور اتي افغانستان را انتخاب کند.
به گزارش شبکه تلويزيوني الجزيره انگليسي،
برگزاري کنفرانسي در دوبي باعث موج افريني در کابل شده است. اين کنفرانس درباره اينده افغانستان است و رياست ان را زلماي خليل زاد، سفير سابق امريکا در افغانستان، برعهده دارد. خليل زاد در به قدرت رساندن حامدکرزاي نقش بسيار مهمي ايفا کرد .
در شرايطي که چند ماه بيشتر تا زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري افغانستان باقي نمانده است منتقدان مي گويند برگزاري چنين نشستهايي نشانه تلاش زلماي خليل زاد براي به قدرت رساندن گزينه جانشين حامد کرزاي است. شايد جرج بوش از عرصه سياسي کنار رفته باشد اما يکي از عناصر دست راست جرج بوش نقش کليدي را در عرصه سياسي افغانستان ايفا مي کند.
زلماي خليل زاد درباره اينکه ايا وي مي خواهد رئيس جمهور اتي افغانستان را تعيين کند به خبرنگار الجزيره انگليسي گفت من براي تسهيل روند فوق در دوبي حضور پيدا کرده ام اما در نهايت مردم افغانستان بايد درخصوص انتخاب رئيس جمهورشان تصميم گيري کنند.
انها بايد خطرهايي را پيش رويشان دارند بشناسند.
انها بايد بدانند که صبر جهانيان در خصوص افغانستان در حال تمام شدن است. اگر افغانها تصميم درست را اتخاذ نکنند و پيشرفتهاي لازم را انجام ندهند معلوم نيست تا چه زماني حمايت بين المللي از افغانستان ادامه پيدا کند.
خليل زاد در پاسخ به اين سوال که ايا دوران حيات سياسي حامد کرزاي پايان يافته است و بايد فرد جديدي رئيس جمهور افغانستان شود گفت اکنون زمان رهبري موثر و کارامد است. اکنون زمان رهبري است که نقش حلال مشکلات را داشته باشد.
اکنون زمان رهبري قدرتمند در افغانستان است. اکنون زمان حضور تيم قوي براي هدايت افغانستان است.
جيمز بيز، خبرنگار اين شبکه در ادامه افزود در کنفرانس دوبي فردي که در کنار زلماي خليل زاد نشسته بود علي جلالي بود. علي احمد جلالي که قبلا وزير کشور افغانستان بوده است و در حال حاضر در واشنگتن زندگي مي کند يکي از نامزدهايي است که براي رقابت با حامد کرزاي در انتخابات ماه اگوست اينده مطرح است.
علي احمد جلالي در اين خصوص مي گويد بدون وجود دولتي که بتواند سرزمينهايش را کنترل و از مردم محافظت و خدمات اساسي را ارائه کند هرفردي که اداره امور رادر افغانستان برعهده بگيرد موفق نخواهد بود.
من رايزني هاي جدي درباره حضور در عرصه انتخابات انجام مي دهم و به زودي در اين خصوص تصميم گيري خواهم کرد.
جيمز بيز در ادامه افزود شماري از افغانها با شک و ترديد شديد به نشست دوبي نگاه مي کنند. يکي از شخصيتهاي برجسته افغانستان به الجزيره گفت چرا اين افراد در يک هتل مجلل در دوبي گردهم امده اند زيرا کابل فقد چند ساعت با دوبي فاصله دارد چرا اين افراد در کابل تشکيل جلسه نداده اند؟

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد