ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

سردر گمي امريکا در افغانستان

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 سردر گمي امريکا در افغانستان في الثلاثاء مارس 24, 2009 1:04 am

Admin


Admin
اقدامات آمريکا در افغانستان به نظر برخي کارشناسان نشان از سردرگمي اين کشور و ناتواني درکنترل اوضاع افغانستان است.
به گزارش شبکه تلويزيوني الجزيره ؛ عبدالرحمان مطر خبرنگار اين شبکه در افغانستان ضمن اشاره به اين مطلب در خصوص واکنش کابل به استراتژي جديد آمريکا براي افغانستان و ميزان مشارکت آن در تدوين اين استراتژي گفت.. برخي مسئولان افغان در هفته هاي گذشته در سفر به آمريکا در بحث هاي مربوط به اين مسائل شرکت داشتند و به گفته برخي منابع دولتي و کاخ رياست جمهوري طرح مسئله ايجاد پست نخست وزيري در افغانستان براي کاستن از اختيارات حامد کرزاي رئيس جمهور اين کشور به اطلاع برخي از وزراي کابينه افغانستان رسيده است.
وي افزود.. به گفته منابع اگاه وزير دفاع افغانستان يکي از مخالفان سرسخت اين طرح بود حال آنکه وزير کشور از اين طرح استقبال و تا حدي نيز با ان موافقت کرد.
مشکلات زيادي پيش روي اجراي اين طرح قرار دارد بخصوص که قانون افغانستان اجازه چنين کاري را نمي دهد و براي اين منظور بايد نظر دو سوم اعضاي پارلمان را جلب کرد تا اجراي چنين طرحي از طريق اصلاح قانون اساسي امکان پذير شود.
وي افزود.. به طور کلي افغان ها سردرگمي غرب و ناتواني آمريکا و متحدان آنرا از توافق در خصوص تدوين يک استراتژي واحد که مدت هاست از آن سخن مي گويند به خوبي مشاهده مي کنند. علاوه بر آن يک ديدگاه ديگر نيز وجود دارد که مي گويد شايد آمريکا و متحدان غربي آن مي خواهند استراتژي و سياست جديدي را در افغانستان در پيش بگيرند و مي خواهند فعلا آنرا از چشم افغان ها مخفي نگاه دارند.
خبرنگار الجزيره ادامه داد.. بر اين اساس در حالي که دائما از عقب نشيني نيروهاي آمريکايي سخن گفته مي شود اين کشور عملا استقرار هفده هزار تن از نيروهاي جديد خود را در افغانستان آغاز کرده است که سه هزار تن از آنها وارد افغانستان شده اند و بقيه نيز در هفته هاي آينده وارد اين کشور مي شوند. اين امور نشان از سردرگمي آمريکا در افغانستان است و بر اين اساس بسياري از افراد معتقدند اين سردرگمي نشان دهنده شکست مفتضحانه آمريکا در افغانستان در هفت سال و نيم گذشته است که طي آن هفتاد هزار نيروي غربي نتوانستند اوضاع افغانستان را تحت کنترل خود در آورند. اين در حاليست که بر اساس اقرار خود آمريکايي ها پنجاه درصد افغانستان تحت سيطره طالبان است.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد