ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

دولت افغانستان حقوق زنان شیعه را محدودتر کرد

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Admin


Admin
دولت افغانستان حقوق زنان شیعه را محدودتر کرد
بر اساس قانون جدیدی که به امضاء حامد کرزای رسیده، زنان شیعه‌مذهب موظفند، در هر زمان نیازهای جنسی شوهرشان را برآورده کنند. آنها حق ندارند بدون اجازه‌ی همسر از منزل خارج شوند. قانون جدید خشم مدافعان حقوق زنان را برانگیخت.بر اساس قانون جدیدی که به امضاء حامد کرزای رسیده، زنان شیعه‌مذهب موظفند، در هر زمان نیازهای جنسی شوهرشان را برآورده کنند. آنها حق ندارند بدون اجازه‌ی همسر از منزل خارج شوند. قانون جدید خشم مدافعان حقوق زنان را برانگیخت.

خبر را اول از همه روزنامه بریتانیایی گاردین پخش کرد، با این عنوان: «بدتر از زمان طالبان».

به گزارش ميزان به نقل از دويچه وله روز پنجشنبه، دوم آوریل، اشپیگل آنلاین مفصل‌تر به آن پرداخت و با لحنی تند به حامد کرزای، رئیس جمهور افغانستان، به خاطر تصویب قانونی تبعیض‌آمیز برای تعیین روابط جنسی میان زوج‌های شیعه اعتراض کرد.

این قانون که نزدیک به ۲۰ درصد شهروندان افغانستان را شامل می‌شود، اختیارات مرد را در خانواده افزایش می‌دهد. مثلا در ماده ۱۳۲ این قانون آمده است: «زن موظف است، در هر زمان نیازهای جنسی شوهرش را ارضاء کند». اگر مرد در سفر نباشد، حق دارد حداقل ۴ بار در هفته با همسرش رابطه جنسی داشته باشد. زن فقط در صورت بیماری می‌تواند مخالفت کند.

ماده ۱۳۳ به مرد این حق را می‌دهد که از اشتغال همسرش جلوگیری نماید.

ماده‌های دیگر این قانون نیز به عناوین گوناگون زنان شیعه را از حقوق شهروندی محروم می‌کنند. مثلا زن مجاز نیست بدون اجازه‌ی همسرش خانه را ترک کند، مگر اینکه نیاز مبرم به درمان داشته باشد. سن ازدواج نیز برای دختران شیعه مذهب از ۱۸ سال به ۱۶ سال کاهش یافته است.

اعتراض مدافعان حقوق زنان

این قانون و به ویژه امضاء رئیس جمهور کرزای در زیر آن، خشم سازمان‌های مدافع حقوق بشر و فعالان زن در کشورهای غربی را برانگیخته است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در حاشیه‌ی کنفرانس افغانستان در لاهه، در پاسخ به یک خبرنگار زن افغان که در مورد "قانون جدید" پرسیده بود، گفت: «این موضوع نگرانی شدید ما را برانگیخته است». او در ادامه‌ی سخنانش تاکید کرد که رسیدگی به حقوق زنان برای دولت جدید آمریکا اهمیت ویژه‌ای دارد. اشپیگل آنلاین به نقل از "محافل دیپلماتیک" می‌نویسد که کلینتون حتی در این مورد مستقیما با حامد کرزای صحبت کرده است.

دولت افغانستان در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش نفوذ طالبان والقاعده در این کشور، زیر رگبار انتقاد بود اما برای تبرئه‌ی خود، از "پیشرفت" در زمینه‌های گوناگون نام می‌برد، از جمله در زمینه‌ی پیشرفت دختران و زنانز

ناطران معتقدند که قانون جدید تلاشی است از جانب حامد کرزای برای بالابردن محبوبیت خود در میان قوم‌ هزاره. به گفته‌ی این ناظران، کرزای در انتخابات ریاست جمهوری شانس زیادی ندارد و به همین دلیل به چنین اقداماتی متوسل می‌شود.

خشنودی طالبان

گروه طالبان از تصویب قانون جدید برای زوج‌های شیعه ابراز خرسندی کرده است. ذبیح‌الله مجاهد، که به گفته‌ی خودش سخنگوی طالبان است، گفته است که قانون جدید با نظرات رهبران طالبان همخوانی دارد و به همین دلیل مورد حمایت آنان است

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

Admin


Admin


درین مبحث، برای یک ماه مقالات و دیدگاه های رسیده نشر میگردد.
ادامه دارد

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

Admin


Admin
متحجر، واپسگرا و فاسدکتاب تحریر الوسیله- فصل نکاح -مساله ۱۲ از خمینی
کسیکه زوجه اى کمتر از نه سال دارد وطى (۱) او براى وى جایز نیست چه اینکه زوجه دائمى باشد، و چه منقطع ، و اما سایر کام گیریها از قبیل لمس بشهوت و آغوش گرفتن و تفخیذ (۲) اشکال ندارد هر چند شیرخواره باشد …
تحریرالوسیله آیت الله خمینی، جلد سوم، ترجمه آیت الله خامنه ای
۱- وطی یعنی آمیزش جنسی ۲- تفخیذ یعنی مالیدن آلت جنسی به راناين مطلب آخرين بار توسط Admin در الأحد أبريل 05, 2009 7:07 am ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

Admin


Adminاحکام سکس با حیوانات در رساله حضرت امام

مسئله 68 رساله آیت الله خمینی
بول و غائط (ادرار و مدفوع) حيوانى كه انسان آن را وطى كرده، يعنى با آن نزديكى نموده (يعني انسان آنرا زمين زده است)، و گوسفندى (يا بسيجي اي) كه استخوان آن از خوردن شير خوك، محكم شده است نجس است.

مسئله 351رساله آیت الله خمینی
اگر نعوذ بالله حيوانى را وطى كند يعنى با او نزديكى نمايد و منى از او بيرون آيد (مني يعني شير موز) غسل (غسل يک نوع شستشوست) تنها، كافى است. و اگر منى بيرون نيايد، چنانچه پيش از وطى وضو داشته باز هم غسل تنها كافى است، و اگر وضو نداشته، احتياط واجب آن است كه غسل كند، وضو هم بگيرد.

مسئله 2631رساله آیت الله خمینی
خوردن گوشت اسب و قاطر و الاغ مكروه است، و اگر كسى با آنها وطى كند، يعنى نزديكى نمايد، حرام مى‏شود، و بايد آنها را از شهر بيرون ببرند و در جاى ديگر بفروشند.

مسئله 2632 رساله آیت الله خمینی
اگر با گاو و گوسفند و شتر نزديكى كنند بول و سرگين آنها نجس مى‏شود و آشاميدن شير آنها هم حرام است و بايد بدون آن كه تاخير بيفتد آن حيوان را بكشند و بسوزانند و كسى كه با آن وطى كرده، پول آن را به صاحبش بدهد، بلكه اگر به بهيمه ديگرى هم نزديكى كند، شير آن حرام مى‏شود.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد