ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

حقايق اشغال افغانستان

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 حقايق اشغال افغانستان في الثلاثاء نوفمبر 24, 2009 12:51 am

Admin


Admin


Part 2
يك هفته‌نامه آمريكايي در مقاله‌اي به قلم معاون وزير اسبق وزير خزانه‌داري آمريكا به بررسي پشت‌پرده و حقايق
اشغال افغانستان پرداخته است.

به گزارش فارس، امريكن‌فري‌پرس با اشاره به راي خانه نمايندگان آمريكا به محكوم ساختن گزارش گلدستون نوشت: اين اقدام شرم‌آور و پست و چاپلوسانه [مجلس] "دموكرات‌ترين كشور دنيا " دقيقا در همان هفته‌اي انجام شد كه دادگاهي در ايتاليا، 23 مامور آمريكايي سازمان سيا را به دليل ربودن فردي در اين كشور، محكوم كرد.
رابرتز در تشريح ماجراي آدم‌ربايي سيا در ايتاليا مي‌نويسد: فرد ربوده شده به مصر، كه يكي از كشورهاي دست‌نشانده آمريكا است، بازگردانده شد. اين در حالي بود كه وي براي سال‌ها در مصر زنداني بوده و بارها تحت شكنجه قرار گرفته بود اما در نهايت اتهام وي آنقدر پوچ و نامعقول بود كه حتي قاضي مصري نيز دستور آزادي وي را صادر كرد.
بنابراين گزارش، "سابرينا دسوزا "، يكي از مامورين بازداشت شده سازمان سيا، تاييد كرده كه ايالات متحده با ربودن "ابوعمر " و فرستادن وي به يك كشور ديگر، قانون را زير پا گذاشته است. اين مامور زن سازمان سيا با بيان اين مطلب كه هدف از فرستادن فرد ربوده شده به مصر، شكنجه شدن او بوده است، افزود، هدف آمريكا از فرستادن ابوعمر به مصر، شكنجه شدن او و در نتيجه توليد يك "تروريست " ديگر بود تا همچنان افسانه تروريست‌ها پايدار بماند. زيرا بدون افسانه تروريست، جنگ‌هاي آمريكا كه به خاطر برخي منافع خاص انجام مي‌شود، زير سوال مي‌رود.
اين گزارش در ادامه انتشار سخنان مامور زن سازمان سيا، مي‌نويسد: خانم دسوزا گفت: "هر كاري كه من انجام دادم، قبل از آن در واشنگتن مورد مواقفت قرار گرفته بود. "
رابرتز ادامه مي‌دهد: اما دولت آمريكا كه مرتب ما را به دليل عدم "حمايت از سربازان " آمريكايي، سرزنش مي‌كند، خود هيچ كاري براي حفاظت از مامور سيا كه تنها دستورات غيرقانوني رژيم بوش را اجرا كرده بود، انجام نداده است.
سياستمدار اسبق آمريكايي با اشاره به عدم حمايت آمريكا از مامورين بازداشت شده سازمان سيا در ايتاليا، تصريح مي‌كند: واضح است كه عدم حمايت آمريكا از مامورين بازداشت شده سيا، به معناي آن است كه جرج بوش، چني، پنتاگون و سازمان سيا آن‌ قدر شنيع و گسترده است كه حتي امكان توجيه آن نيز وجود ندارد.
رابرتز همچنين با محكوم ساختن اقدام مامورين سازمان سيا مي‌نويسد: خانم دسوزا به وضوح از وضعيت خود، نگران بود اما بايد پرسيد كه چرا او نگران شخص بي‌گناهي نيست كه وي به مصر فرستاده تا مورد شكنجه قرار گيرد تا آنكه بميرد و يا اينكه بپذيرد يك تروريست است؟
اين كارشناس آمريكايي مي‌افزايد: افسوس و پشيماني دسوزا تنها به خاطر خودش است؛ او اوامر دولت خود را انجام داد اما اين دولت شرور علي‌رغم خدمات مامور باوفاي خود، به او پشت كرد. با اين حال دسوزا به خاطر كارهاي شرورانه‌اي كه انجام داده، افسوس نمي‌خورد و پشيمان نيست.
اين گزارش با اشاره به تاثيرگذاري بازي‌هاي رايانه‌اي ساخت آمريكا در جوانان اين كشور مي‌نويسد: شايد دسوزا و 23 همكار دستگير شده او، با بازي‌هاي ويديويي بزرگ شدند و نقشه كشيدن براي ربودن يك آدم واقعي و فرستادن او به مصر بوسيله يكي از هواپيماهاي سيا، براي آنها سرگرمي فوق‌العاده‌اي بوده است! شايد آنها اين عمليات را همانند بازي شكارچي مي‌ديدند كه آهوي‌هاي زيبا را شكار كرده و مي‌كشد. به هر حال واضح است كه آنها شادي و سرگرمي خود را به قيمت فرستادن يك قرباني به مصر، بدست آوردند.
دبير سابق وال‌استريت ژورنال با يادآوري اقدامات دادگاه ايتاليايي، مي‌نويسد: به ياد داشته باشيد كه ايتاليا نيز يكي از كشورهاي دست‌نشانده‌اي است كه از ايالات متحده كمك‌هاي مالي دريافت مي‌كند، اما با اين حال،‌ اقدام دادگاه ايتاليايي نشان داد كه حتي دست‌نشانده‌هاي آمريكا نيز دريافته‌اند كه اين كشور بيش از حد غيرقابل تحمل است.
رابرتز در ادامه گزارش خود با اشاره به ديگر اقدامات غيرقانوني مسئولين آمريكايي، مي‌نويسد: "كاريگ موري "، رئيس كنوني دانشگاه "داندي " و كسي كه تا سال 2004 سفير انگليس در ازبكستان بوده است، اين كشور عضو اتحاد سابق شوروي را كشوري ديكتاتوري و پيرو استالين خوانده كه از سوي آمريكا حمايت مي‌شود.
بنابراين گزارش، موري با اشاره به گزارش‌هاي سازمان جاسوسي انگليس، "ام‌آي5 " از سازمان سيا، مي‌گويد: اين گزارش‌ها هولناك‌ترين روش‌هاي شكنجه را توصيف مي‌كنند. بطوريكه در اين شكنجه‌ها مردم با بطري‌هاي شكسته شده مورد آزار و اذيت قرار مي‌گيرند و حتي كودكان نيز در مقابل چشم والدين خود شكنجه مي‌شوند تا آنها را وادار به امضاي يك اعتراف از پيش نوشته شده كنند. همچنين در برخي موارد افراد در حالي كه زنده هستند، در آب جوش انداخته مي‌شوند.
رابرتز ادامه مي‌دهد: اطلاعاتي كه از اين شكنجه‌ها بدست مي‌آيد، توسط سيا و ام‌آي5، به عنوان مدركي براي دسيسه‌هاي القاعده، به واشنگتن فرستاده مي‌شوند.
در همين حال، گزارش‌هاي موري نشان مي‌دهد كه افرادي، توسط هواپيماهاي سيا به زندان‌هاي ازبكستان فرستاده مي‌شدند تا مورد شكنجه قرار گرفته و به عضويت در القاعده اعتراف كنند؛ همچنين به اين افراد گفته مي‌شد تا مي‌بايست اعتراف كنند كه در اردوگاه‌هايي در داخل افغانستان، آموزش ديده‌اند و حتي "اسامه بن‌لادن "، رهبر القاعده را نيز ملاقات كرده‌اند.
معاون وزير اسبق خزانه‌داري آمريكا با اشاره به اينكه سفير انگليس در ازبكستان كاملا سراسيمه و حيرت‌انگيز شده بود، مي‌نويسد: موري كه تصور مي‌كرد به يك كشور پايبند به اخلاق خدمت مي‌كند متوجه شد كه سنگرهاي عظيم آمريكايي-انگليسي حقوق بشر و دموكراسي، كه نازي‌ها را با شكست روبرو كرده و در مقابل استالين نيز ايستادگي كرده بودند، هم‌اكنون آماده ارتكاب هرگونه جرمي در راستاي حداكثر كردن منافعشان هستند.
رابرتز مي‌افزايد: موري كه بيش از حد از حقايق اقدامات آمريكا و انگليس در ازبكستان مطلع شده بود، اخراج شد. اما او قبل از اخراج شدنش اسنادي را ديده بود كه نشان مي‌داد انگيزه اصلي تجاوز نظامي آمريكا و انگليس به افغانستان، بدست آوردن گاز طبيعي در ازبكستان و تركمنستان بوده است.
دبير اسبق وال‌استريت ژورنال توضيح مي‌دهد: آمريكايي‌ها خط لوله‌اي را مي‌خواستند كه با رد كردن روسيه و ايران، از راه افغانستان عبور كند. به همين خاطر و براي اطمينان يافتن از اجرايي شدن اين برنامه، حمله به افغانستان ضروري بود. افكار عمومي ساده‌لوح آمريكا نيز با شنيدن اين استدلال كه به دليل حملات 11 سپتامبر و براي نجات آنها از تروريسم، حمله به افغانستان ضروري است، قانع شدند.
موري در اين‌باره مي‌گويد: با مقايسه چگونگي استقرار نيروهاي آمريكايي و نيروهاي ديگر كشورهاي عضو ناتو در افغانستان، متوجه مي‌شويد كه نيروهاي آمريكايي بدون شك براي حفاظت از مسير خط لوله، در اين كشور مستقر شده‌اند. و در حقيقت اين [جنگ] براي پول و انرژي است، نه دموكراسي!
پاول رابرتز در ادامه گزارش خود با اشاره به نقش يكي ديگر از دست‌نشانده‌هاي آمريكا در اجراي نقشه‌هاي اين كشور در منطقه، مي‌نويسد: حدس بزنيد چه كسي با "جورج بوش "، رئيس‌جمهور وقت آمريكا مشاوره كرد و قراردادهايي را امضا كرد كه اجازه ذخيره و انتقال گاز طبيعي ازبكستان و تركمنستان از طريق خط لوله افغانستان را مي‌داد؟ اين فرد "حامد كرزاي " رئيس‌جمهور افغانستان بود كه در كشور خودش فاقد هرگونه حمايتي بود.
سياستمدار اسبق آمريكايي در انتهاي گزارش خود مي‌نويسد: سفير سابق انگليس در ازبكستان، به دليل افشاگري‌هايش از وزارت خارجه انگستان اخراج شد و هيچ شكي نيز وجود ندارد كه اين اقدام، دستوري از جانب واشنگتن بوده است.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد