ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

واشنگتن حامي مذاکره با طالبان است

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 واشنگتن حامي مذاکره با طالبان است في الثلاثاء ديسمبر 08, 2009 11:59 pm

Admin


Admin
اولين سفير آمريکا در افغانستان پس از سقوط طالبان وجود احساس پيروزي در طالبان را مانع توافق بين آنها و دولت مرکزي و نيروهاي خارجي دانست و اين مذاکرات را مورد حمايت واشنگتن اعلام کرد.
جيمز دوبينز معاون سابق وزارت خارجه ايالات متحده آمريكا و مدير مرکز سياست امنيتي و دفاعي بين المللي انستيتو تحقيقات دفاع ملي آمريکا (RAND) در گفتگو با مهر درباره استراتژي جديد دولت آمريکا براي افزايش نيروها در افغانستان گفت: هدف از افزايش نيروها ، از بين بردن طالبان است.
وي در سخناني متناقض که با حملات هوايي نيروهاي آمريکايي و ناتو به مردم افغانستان و پاکستان همخواني ندارد ، سياست ناتو را در افغانستان سياست تهاجمي ندانسته و آن را دفاعي اعلام کرد.
اولين سفير آمريکا در افغانستان پس از سقوط طالبان ، ديپلماسي منطقه اي، تقويت دولت افغانستان، کار با رهبران محلي و رهبران قبايل و حتي مذاکره با طالبان را از جمله عناصر حاضر در استراتژي باراک اوباما عنوان کرد.
دوبينز در عين حال، انجام هرگونه اقدام سياسي يا عمراني براي بهبود اوضاع در اين کشور را تنها در صورت برقرار شدن امنيت ممکن دانست.

وي گفتگو هاي دولت حامد کرزاي ، رئيس جمهور افغانستان با طالبان را مورد حمايت آمريکا و ناتو دانست و ابراز داشت: چشم انداز ايجاد يک توافق بين طالبان و دولت کرزاي وجود دارد.
معاون سابق وزارت خارجه آمريکا در دوران بيل کلينتون و جرج بوش روساي جمهوري سابق ايالات متحده در عين حال ، از وجود گروه هاي مخالف مختلف در کابل خبر داد و طالبان را بزرگترين گروه شورشي افغانستان ناميد و گفت: تا زماني که شورشيان تصور پيروزي بر ناتو را دارند حاضر به توافق با نيروهاي خارجي و دولت کرزاي نخواهند شد.
مدير مرکز سياست امنيتي و دفاعي بين المللي انستيتو تحقيقات دفاع ملي آمريکا (RAND)، مبارزه با تندروي، تروريسم و قاچاق مواد مخدر در منطقه را زمينه خوبي براي تعامل بين ايران و آمريکا عنوان کرد.
دوبينز از استقبال واشنگتن از اجرايي شدن پيمان ليسبون به عنوان قانون اساسي اتحاديه اروپا خبر داد و تاثيرات آن بر بهبود روابط اين اتحاديه با جهان را در کوتاه مدت ضعيف و در درازمدت مثبت عنوان کرد.
جيمز دوبنيز اکنون مدير مرکز سياست امنيتي و دفاعي بين‌المللي انستيتو تحقيقات دفاع ملي آمريکا RAND در واشنگتن است که از تاثير گذارترين موسسات تحقيقاتي موثر بر سياست خارجي آمريکا مي‌باشد.

وي سابقه دستياري وزارت خارجه آمريکا در دوران جرج بوش رئيس جمهور سابق آمريکا و بيل کلينتون رئيس‌جمهور اسبق اين کشور در امور نيمکره غربي و همچنين نمايندگي آمريکا در جامعه اروپا را در کارنامه خود دارد.
دوبينز در زمان کلينتون به عنوان نماينده ويژه آمريکا در بوسني ، هائيتي ، کوزوو و سومالي و در زمان بوش به عنوان اولين نماينده آمريکا در افغانستان فعاليت کرد

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد