ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

استراتژي‌هاي اتخاذ شده در افغانستان شكست خورده‌اند

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Admin


Admin


فرستاده‌ي ويژه آمريكا در افغانستان و پاكستان از تمركز واشنگتن بر روي عراق آن هم بعد از حوادث 11 سپبتامبر2001 انتقاد كرد و آن را"اشتباهي بزرگ"خواند.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ريچارد هالبروك، فرستاده ويژه آمريكا در افغانستان و پاكستان با اشاره به وضعيت سخت اين دو كشور از سياست آمريكا در قبال عراق بعد از حوادث 11 سپتامبر انتقاد كرد. هالبروك به هويته ژورنال شبكه "زد. دي.اف" گفت: اكنون ما بايد پيامدهاي اين استراتژي اشتباه را به عهده بگيريم و سعي كنيم كه اين پيامدها را بهبود بخشيم.
وي هم‌چنين استراتژي فعلي افغانستان را شكست خورده ناميد. با گذشت 9 سال از جنگ افغانستان متحدان ناتو بايد بار ديگردر افغانستان از نو شروع به كار كنند. ]وي هم‌چنين به طور غير مستقيم از آلمان درخواست اعزام نيروي بيشتر به افغانستان را مطرح نمود.
فرستاده ويژه آمريكا هم‌چنين در گفت‌وگو با چندين روزنامه‌ي آلماني به اشتباه بودن استراتژي‌هاي فعلي اتخاذ شده در قبال افغانستان اعتراف كرد. هالبروك به روزنامه زود دويچه سايتونگ گفت: اين طور برنامه‌ريزي شد كه آلماني‌ها بيشتر به آموزش پليس‌هاي افغان بپردازند، انگليسي‌ها تجارت مواد مخدر را نابود كنند و ايتاليايي‌ها هم به ساخت سيستم حقوقي جديد در افغانستان بپردازند. اين برنامه ريزي‌ها در حالي صورت گرفت كه طبق اظهارات هالبروك تمام اين اقدامات بي‌تناسب و ناهماهنگ بوده و در اين زمينه پيشرفتي حاصل نشد.
اين مقام آمريكايي گفت: در پايان نيز ما در نهمين سال اين جنگ بايد بار ديگر از نو شروع به كار كنيم. هالبروك در پاسخ به اين سوال زود دويچه سايتونگ كه آيا آمريكا منتظر اعزام سربازان بيشتر يا كمك‌هاي غير نظامي از سوي آلمان به افغانستان است؟ گفت: هر دوي اين كمك‌ها پسنديده و خوب است. اما اعزام سربازان بيشتر بسيار مورد استقبال ماست.هالبروك با اين حال اظهار داشت: اگر آلمان براي اعزام نيروي بيشتر به 6 هفته زمان نيازمند باشد، از نظر ما مشكلي نيست.[justify]وي گفت: تصميم آمريكا نيز براي اعزام نيروي بيشتر به افغانستان نتيجه‌ي بررسي‌هاي چند ماهه‌ي اين كشور است. هالبروك هم‌چنين خطاب به برلينر سايتونگ و ضمن تشويق حضور نيروهاي آلمان در شمال افغانستان گفت: اوضاع اين منطقه خطرناك‌تر مي‌شود و حضور نيروهاي آلماني ضروري است.هالبروك گفت: بسيار متشكر و خوشوقتم كه آلمان‌ها در شمال افغانستان هستند.هالبروك هم چنين با اشاره به حادثه‌ي قندوز ضمن بيان درك شرايط و وضعيتي كه سرهنگ كلاين، فرمنده نيروهاي آلماني در آن شرايط مجبور به صدور دستور حمله شده است، گفت: سخت است كه در ثانيه‌هايي اندك بتوان تصميمات مهم اتخاذ كرد؛ آن هم در شرايطي كه احساس تهديد وجود دارد. هالبروك علاوه بر اين به فرانكفورتر آلگماينه سايتونگ ضمن اشاره به تخمين‌هاي پيشين احتمالي در مورد وضعيت دقيق كشته شدگان حمله نيروهاي ناتو گفت: به هيچ وجه اشتباه نيست كه پنداشته شود همه افرادي كه در بمباران تانكر‌هاي سوخت رساني كشته شدند از متحدان طالبان بوده‌اند. وي در اين حال به "برلينر سايتونگ" گفت: مهم است كه آلمان‌ها به مردم افغانستان نشان دهند كه چهره‌ي واقعي آلمان چيزي نبود كه در حادثه قندوز روي داد. به گزارش اشپيگل، وي افزود: در هر صورت همانگونه كه ابوغريب زماني به عنوان نماد اقدامات آمريكا در جهان شناخته شده بود، آلمان بايد اين مساله را مسجل و روشن كند كه حادثه‌ي قندوز نماد اقدامات آلمان در دنيا نيست.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد