ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

کرزی حامی دزدان و مدافع فاسدان

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 کرزی حامی دزدان و مدافع فاسدان في الأربعاء ديسمبر 09, 2009 9:36 pm

Admin


Admin

تشديد فشارها بر كرزي بعد از بازگشت شهردار كابل بر سر كار
بازگشت شهردار كابل به كارش بعد از محكوم شدن به چهار سال زندان، چالشهاي عميقي براي رئيس جمهور افغانستان ايجاد كرده است.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، حامد كرزي كه به تازگي براي يك دوره پنج ساله ديگر بعنوان رئيس جمهور افغانستان انتخاب شد در ماههاي اخيرا از سوي كشورهاي غربي به ويژه آمريكا به اتهام وجود فساد در دولتش شديدا تحت فشار گرفته است و قول داده است كه با اين موضوع به شدت برخورد نمايد.
اين در حالي است كه شهردار كابل پايتخت افغانستان كه در يكي از دادگاههاي اين كشور به اتهام دست داشتن در فساد به چهار سال زندان محكوم شده، به شغلش بازگشت و اين امر موجب شد تا چالشهاي موجود از شدت بيشتري برخوردار گردد و كرزي را كه قول داده است با فساد بشدت برخورد نمايد با مشكل روبرو كند.
بر اساس اين گزارش، دادگاه افغانستان روز دوشنبه "عبدالله احد صاحبي " شهردار كابل را به علت اتلاف 16 هزار و 500 دلار از بيت‌المال بعد از اطلاع يافتن از يك رشته فساد، اختلاس و سوءاستفاده از قدرت در برابر اتهاماتي كه موجب تعليق وي از كار شد، گناهكار شناخت و او را به چهار سال زندان محكوم كرد.
اين اولين محكوميت يك مقام عاليرتبه دولتي افغانستان در زمينه فساد بعد از تحت فشار قرار گرفتن كرزي از سوي كشورهاي غربي بود كه بازگشت وي بر سر كار، قدرت دادگاهها در افغانستان را زير سوال برده و پرسش‌هاي زيادي را در اين زمينه ايجاد كرده است.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد