ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

چامسكي: اوباما دنباله‌رو سياست‌هاي بوش است

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Admin


Admin
نوام چامسكي شعار "تغيير" اوباما را شعاري بي‌محتوا توصيف كرده و وي را دنباله‌رو سياست‌هاي بوش دانست.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نوام چامسكي متفكر و نظريه پرداز برجسته سياسي و از منتقدان سياست‌هاي آمريكا، در گفت‌وگو با روزنامه انگليسي گاردين از سياست خارجي دولت باراك اوباما رييس جمهور آمريكا، انتقاد كرده و او را دنباله‌رو سياست‌ جورج بوش رييس جمهور سابق اين كشور دانست.
وي كه از موافقان برنامه مبارزات انتخاباتي باراك اوباما بود، با انتقاد از سياست‌هاي خارجي دولت اوباما، به نااميدي بسياري از مردم در خارج از آمريكا به ويژه جهان سوم در قبال شعار تغيير اوباما اشاره كرد كه هم اكنون به يك شعار بي‌محتوا تبديل شده است.
چامسكي، جنگ آمريكا عليه افغانستان را يكي از رفتار‌هاي غير اخلاقي در تاريخ معاصر توصيف كرد كه موجب متحد ساختن جنبش‌هاي مقاومت در اين كشور شد.
وي هم چنين شكاف موجود بين منافع سياستمداران آمريكايي كه در راس سياست خارجي اين كشور فعاليت مي‌كنند و افكار عمومي را شكافي رو به رشد توصيف كرد كه به دليل حمايت‌هاي شديد آمريكا از رژيم صهيونيستي به رغم مخالفت‌هاي آن با راه‌كار تشكيل دو كشور و هم چنين قدرت لابي يهودي در آمريكا افزايش مي‌يابد.
چامسكي هم چنين رژيم صهيونيستي را يكي از عوامل استراتژيك و تجاري ارزشمند براي آمريكا دانست كه قيموميت اين كشور بر خاورميانه را تحكيم مي‌بخشد.
وي در اين خصوص به اذعان دوايت آيزنهاور رييس جمهور اسبق آمريكا درمورد انزجار و نفرت جهان عرب نسبت به آمريكا به دليل جانبداري‌هاي اين كشور از اسراييل در قبال اعراب، اشاره كرد.
چامسكي هم‌چنين در پاسخ به اتهاماتي كه مبني بر دشمني با آمريكايي‌ها،‌ ناديده گرفتن جنايات ديگران در سراسر جهان و پرداختن صرف به جنايات دولت آمريكا بر وي وارد شده، تاكيد كرد: آمريكا ستيزي مفهومي صِرف براي تماميت‌طلبان است. من شخصا جنايات ديگران را منكر نمي‌شوم، اما مسووليت اخلاقي و اصلي ما رسيدگي و بررسي عملكرد‌ها و رفتار‌هاي خودمان است.
وي هم چنين از دولت بوش به دليل عدم توجه كافي به آمريكاي لاتين انتقاد كرد.
[/b]

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد