ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News

أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

در حال شكست در افغانستان هستيم

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 در حال شكست در افغانستان هستيم في الخميس ديسمبر 10, 2009 2:12 am

Admin

Admin
مايكل
مولن :
در حال شكست در افغانستان هستيم
طي سه سال گذشته افزايش يافته و او انتظار دارد در سال آتي ميلادي همزمان با افزايش نيروهاي آمريكايي در اين كشور، ميزان تلفات نيز بيشتر شود.</FONT>
درياسالار مايكل مولن، رييس ستاد مشترك ارتش آمريكا خطاب به 1000 تن از سربازان و تفنگداران دريايي آمريكا در Camp Lejeune گفت: مقطع كنوني خطرناك‌ترين زمان در طول چهار دهه‌اي است كه من لباس نظامي بر تن دارم.
قرار است بسياري از سربازاني كه در سخنراني مولن حاضر بودند به افغانستان اعزام شوند. بر اساس راهبرد جديد باراك اوباما، رييس جمهور آمريكا بايد 30 تا 35 هزار سرباز جديد كمكي به جنگ افغانستان اعزام شوند.
مولن تصريح كرد: ما در حال پيروزي نيستيم و معني آن اين است كه در حال شكست هستيم و همزمان با شكست‌ ما شبه‌نظامي‌گري در افغانستان در حال گسترش و تقويت يافتن است. به همين خاطر ما نيازمند اعزام 30 هزار نيروي جديد هستيم. شما از جمله افرادي هستيد كه در طول 12ماه آتي بايد به افغانستان اعزام شويد.
مولن خاطرنشان كرد: رهبران ارتش معتقدند آنها 18 تا 24 ماه وقت دارند تا شورش در افغانستان را شكست دهند كه در حقيقت زماني دشوار‌ و خونين خواهد بود.
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، وي تصريح كرد: من مطمئن هستم ما شاهد افزايش ميزان تلفات خواهيم بود، اين اتفاق در زمان افزايش نيرو در عراق نيز رخ داد. افزايش تلفات بخشي از افزايش نيرو در افغانستان خواهد بود، من انتظار دارم جنگي دشوار در سال 2010 در پيش داشته باشيم.
مولن هم‌چنين عنوان داشت: به اعتقاد من سال 2011 سال پايان جنگ و يا تاريخ عقب نشيني نيروهاي آمريكايي نيست.
وي افزود: مرز ميان افغانستان و پاكستان كانون تروريسم جهاني است.
مولن اظهار داشت: ارتش پاكستان اقدامات خوبي براي ريشه‌كني تروريست‌ها در قلمرو خود انجام داده است، اما به سربازان آمريكايي يادآوري كرد كه پاكستان يك كشور مستقل است و آمريكا خواهان تداوم روابط بلندمدت با ثبات با پاكستان است.
رييس ستاد مشترك ارتش آمريكا خاطرنشان كرد: براي نابودي القاعده كه در مناطق مرزي دو كشور مستقر شده است بايد از سوي پاكستان و افغانستان به طور همزمان بر آنها فشار وارد شود
.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]