ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

نظاميان غربي خسته از جنگ

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 نظاميان غربي خسته از جنگ في الخميس ديسمبر 10, 2009 2:14 am

Admin


Admin
نظاميان غربي خسته از جنگ
واژه پيروزي غرب در افغانستان بي معنا شد
يک روزنامه آلماني با تاکيد بر اينکه به ندرت ديگر مي توان به مفهوم برقراري دموکراسي و حقوق بشر غربي در افغانستان اعتقاد داشت نوشت: واژه موفقيت غرب در افغانستان به مرور مفهوم خود را از دست مي دهد.
روزنامه تاگس اشپيگل در تحليلي در اين باره نوشت : از جرج بوش، يک بحران اقتصادي گسترده و دو جنگ براي اوباما به ارث رسيده است.در ادامه نويسنده با تاکيد بر اينکه شرايط در افغانستان به شدت در حال وخيم شدن است، اظهار داشت : چنين شرايطي از نگاه اوباما نتيجه اهمال کاري و بي توجهيهاي سلفش بوش بوده است. اين در حالي است که وي براي اينکه اوضاع وخيم افغانستان را بهبود بخشد مي خواهد روند بوش در عراق را در پيش گيرد.
نويسنده در ادامه خاطر نشان کرد: شبيه راهبرد فعلي اوباما در افغانستان(افزايش نيروها) را بوش در سال 2007 در عراق پياده کرده بود. بوش در زمان خود مشهور به اين شده بود که به حرف دل خود گوش مي دهد، اما اوباما به مرد تفکر معروف است. هفته ها است که وي با وزراي خود و کارشناسان نظامي و اقتصادي اش درباره راهبرد در افغانستان مشاوره مي کند.
در بخش ديگري از اين مطلب آمده است : رويکرد اوباما در افغانستان روز به روز در آمريکا نامحبوبتر مي شود. پس از هشت سال جنگ در اين کشور با نتيجه گيريهاي مشکوک نيمي از مردم آمريکا معتقدند که افغانستان ارزش قرباني شدن ملت آنها را ندارد. اوباما حتي در حزب شخصي اش با مقاومتهايي در اين راستا روبرو است.
در ادامه آمده است : تقويت نيروها در افغانستان به ازاي هر نظامي يک ميليون دلار در سال براي آمريکا هزينه دارد که دموکراتها با نگاهي به شرايط اقتصادي کشورشان در اين باره به اوباما هشدار مي دهند.
نويسنده در ادامه به موضع متحدان اوباما در چنبن شرايطي پرداخته و مي نويسد : آنها خواهان اعزام نظاميان کمتري هستند و به اين ترتيب کمتر با آمريکا در اين راستا همزباني دارند. همه نظاميان ناتو از جنگ افغانستان خسته شده اند و آرزوي برگشت از اين کشور را دارند. اصطلاح موفقيت هر روز در اين عمليات مفهوم کمتري مي يابد. به ندرت ديگر کسي از دموکراسي غربي و حقوق بشر به عنوان اهداف غرب از اين عمليات ديگر سخن مي گويد.
در پايان اين مطلب آمده است : بعد از اين همه قرباني در اين کشور امروز هدف غرب در افغانستان ايجاد کشوري است که در آن حمله تروريستي ديگر به وقوع نپيوندد
.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد