ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

فيدل كاسترو: اوباما بي‌شرم است

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

1 فيدل كاسترو: اوباما بي‌شرم است في الخميس ديسمبر 10, 2009 10:16 am

Admin


Admin

رهبر انقلاب كوبا، رئيس جمهور آمريكا را به دليل دريافت توام جايزه نوبل صلح و تصويب اعزام نظاميان بيشتر به افغانستان بيشرم خواند.
به گزارش فارس به نقل از روزنامه گرانما كوبا، فيدل كاسترو روز گذشته با انتشار مقاله اي جديد تحت عنوان "اوباما مجبور به اقدامي شرم آور نبود " پرسيد: چرا رئيس جمهور آمريكا جايزه نوبل صلح را پذيرفت در حالي كه از قبل قصد افزايش نيرو در افغانستان را داشت؟
رهبر انقلاب كوبا با اشاره به مراسم اهداي نوبل صلح به رئيس جمهورآمريكا در روز 11 دسامبر در پايتخت نروژ افزود: بايد منتظر سخنراني نمايشي ديگري در اسلو باشيم كه در آن سعي خواهد شد بر وجود ابرقدرتي امپرياليستي با صدها پايگاه نظامي در سراسر جهان سرپوش گذاشته شود.
كاسترو همچنين مداخله‌گري نظامي آمريكا در دو قرن اخير در آمريكاي لاتين و نسل كشي در بيش از يك قرن گذشته در كشورهايي مانند ويتنام، لائوس، خاورميانه، بالكان و آفريقا را محكوم كرد.
رئيس جمهور سابق كوبا به علاوه گفت: سياستي كه دولت جديد آمريكا به مردم اين كشور ارائه كرده همان سياست جرج بوش است كه دستور اشغال عراق را داد، كشوري كه هيچ ارتباطي با حمله به برجهاي دو قلو نداشت.
كاسترو ياد آوري كرد كه رئيس جمهور آمريكا حتي يك كلمه درباره صد ها هزار بي گناه كشته شده در عراق و افغانستان و ميليون‌ها نفري كه در اين دو كشور از تبعات جنگ در رنج هستند و هيچ مسئوليتي در وقايع 11 سپتامبر نداشتند بر زبان نمي آورد.
رهبر انقلاب كوبا در اين مقاله همچنين سياست هاي آمريكا در زمينه محيط زيست و مخالفت با پروتكل كيتو براي كاهش گازهاي گلخانه‌اي را مورد انتقاد قرار داد.
به گفته كاسترو، اوباما از خطري كه همه را تهديد مي كند آگاه است اما در برابر اليگارش هاي غير مسئول و كور آمريكا ضعف نشان مي‌دهد.

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد