ویژه نامهء اخبار افغانستان و تحلیل های سیاسی(بررسی های راهبردی)

Pendar News


أهلا وسهلا بك زائرنا الكريم, أنت لم تقم بتسجيل الدخول بعد! يشرفنا أن تقوم بالدخول أو التسجيل إذا رغبت بالمشاركة في المنتدى

بهانه جدید ناتو برای تداوم ناامنی در افغانستان

اذهب الى الأسفل  پيام [صفحه 1 از 1]

Admin


Admin
محمد اسحاق قریشی
/
نیروهای ناتو به بهانه نبود امنیت اجازه نمی دهند تا برنامه های تخریب کشتزارهای خشخاش در ولایت هلمند افغانستان عملی شود و این بهانه دیگر برای تداوم ناامنی در افغانستان ازسوی غربی ها شده است.
نیروهای ناتو با این بهانه که خشخاش با مین یکجا کشت شده، نابودی مزارع تریاک غیر ممکن می دانند. در حالی که قرار است برنامه مزارع خشخاش در مناطق جنوبی افغانستان به مرحله اجرا در آید گزارشها از بهانه تراشی نیروهای ناتو برای نابودی این کشتزارها حکایت دارد.مقام های محلی در هلمند طی چند روز گذشته تاکید کرده اند که برنامه تخریب کشت “کوکنار”[غوز خشخاش] در این مناطق شروع و به دهقانان بذرهای اصلاح شده دیگر محصولات همراه با کود توزیع شود.مقام های محلی در هلمند تصمیم گرفته اند که این مناطق را از کشت کوکنار پاکسازی کنند اما نیروهای ناتو با این کار مخالفت کرده و گفته اند که به علت وجود مین و نبود امنیت در این مناطق، پاکسازی آنها از کشت کوکنار ممکن نیست.ادامه…
معلوم نیست ، نیروهای بین المللی برای اقدام نکردن در تامین امنیت این مناطق و پاکسازی امنیتی آنها چه توجیهی داشته اند اما آنچه اعلام شده این است که امکان تخریب مزارع خشخاش وجود ندارد.
نیروهای ناتو ادعا می کنند که به دلیل تهدیدهای امنیتی مخالفین دولت و نیروهای خارجی، تخریب مزارع خشخاش در مناطق جنوب افغانستان مشکل به نظر می رسد و باید از آن صرف نظر شود.
گزارشها حاکی از آن است، با وجود آنکه طی ۳ سال گذشته، برای بیش از ۲۵۰ هزار دهقان در این ولایت جنوبی افغانستان بذرهای اصلاح شده و کود توزیع شده است اما امسال نیز در بیشتر مناطق این ولایت کشتزارها زیر کشت کوکنار قرارگرفته است.
شهروندان افغان و مقام های محلی این پرسش را مطرح می کنند که حال که مین وخشخاش یکجا کشت شده است، پس چه باید کرد ؟ آیا تداوم روند بدنام تامین کننده نیازمندی های مواد مخدر جهان از نقطه برای افغانستان کار درستی است؟

خواندن مشخصات فردي http://pendar.usersboard.net

بازگشت به بالاي صفحه  پيام [صفحه 1 از 1]

صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد